Rudá pyramida

Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!

Rudá pyramida je první díl nové trilogie Ricka Riordana, autora knih Percy Jackson, se kterými jsme vás již na našich stránkách seznámili. S určitostí vám můžeme slíbit, že pokud jste našli zalíbení v předcházejících knížkách o Percy Jacksonovi nebo v jeho volném pokračování Bohové Olympu, určitě nebudete zklamaní, když si tuto novou knihu z nakladatelství FRAGMENT přečtete.

Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových.

Sourozenci Kaneovi nevyrůstají spolu jako většina sourozenců, ale Carter žije po smrti jejich matky se svým otcem, cestuje s ním po celém světě po různých vykopávkách a jeho sestra Sadie žije u jejich prarodičů. Zpočátku se může zdát, že se sourozenci nemají rádi a že setkání dvakrát do roka jim úplně stačí… Ale poslední jejich setkání nabere nečekaný obrat, když je otec vezme o Vánocích do muzea, kde vysloví magické zaříkadlo a věci začnou mít rychlý spád… Jejich otec se dostane do sarkofágu, zavře se nad ním země a osvobodí se několik démonů, kteří začnou sourozence Kaneovi pronásledovat a budou se je snažit zničit, aby nemohli zachránit svého otce a uzavřít je zpět do podsvětí…

S přibývajícím dějem děti zjistí, že v jejich žilách koluje pravá faraonská krev a že jsou předurčení k velkým činům…

Zda se podaří dětem svého otce zachránit a s kým se na své pouti setkají, se dočtete na stránkách knihy Rudá pyramida…

Knihu Rudá pyramida napsal Rick Riordan, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodná pro čtenáře od 11 let.

ČLÁNEK VYŠEL NA SERVERU DĚTSKÉ STRÁNKY.