Vy ještě nemáte firemní časopis?

Možná jste nikdy nepřemýšleli o tom, že byste vydávali firemní časopis. Třeba si myslíte (a do jisté míry je to úvaha správná), že vydávání časopisů přísluší nejrůznějším vydavatelstvím, která pak své výtvory prodávají v trafikách. Pravděpodobně jste o tom neuvažovali proto, že jste malá firma a nesebevědomě si myslíte, že nemáte čtenářům co říct, nebo předpokládáte, že tvorba vlastního časopisu by vám přinesla spoustu obtíží a stála vás nemalé peníze.

Jenže v dnešní době zahlcené komunikací všeho druhu je velmi obtížné udržet pravidelný kontakt se zákazníky, zaměstnanci, akcionáři nebo obchodními partnery. Pokud se jim čas od času nepřipomenete, mohou na vás zapomenout, i když jim každý rok před Vánocemi pošlete klíčenku nebo zapalovač. Že stále existujete a těšíte se dobré, ba přímo skvělé kondici, jim můžete čas od času dát vědět profesionálně zpracovaným časopisem nebo zpravodajem. Ten zrovna nemusí mít formu magazínu vytištěného na křídovém papíře. Začít můžete e-mailovými zprávičkami o svém oboru, kterému rozumíte a který dost možná zajímá i ty, kterým ho budete posílat.

Každý obor je něčím specifický a v každém se najde něco, co čtenáři přinese nové informace. Získáte tak společné téma, které využijete – ať už při osobních jednáních, nebo během komunikace zákazníka s infolinkou. Základním předpokladem je hledat a neomezovat se jen na úspěchy, kterých vaše firma dosáhla, a standardní provozní údaje. Jako výrobce šroubů a matek můžete třeba čtenáři newsletteru poskytnout neotřelý pohled na využívané kovy, dokonalé tvary nebo historii spojovacích materiálů.

Oslovovat libovolné cílové skupiny svými tištěnými nebo elektronickými publikacemi může kdokoli. Nepotřebuje k tomu dokonce ani rozbujelou redakci a znalosti publikování.