You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kdo jsme?

Seznamme se…

Jsme malá, rodinná firma, která si zakládá na pečlivosti a kvalitě. I když jsou tato slova obecně vzývanou frází, pro nás mají velký smysl. Víme, že to podstatné je práce, která po lidech zůstane. Kvalita, která je sama o sobě referencí. I když máme krásný web, feeling cool start-upu a na našich stránkách krásně řečníme, jsme konkrétní jednotlivci, na které si můžete ukázat prstem, a když na to přijde, nemusíte nám přijít na jméno.

To jsme my

Motorem našeho počínání je schopnost znovu jít dál, i když není úplně jasné, zda je cíl za rohem, za kopcem, nebo někde ve smutném nekonečnu.

Naším snem je nelekat se žádného dosud nepotkaného úkolu, potýkat se s výzvami a při tom všem zůstávat svobodní, abychom si mohli říkat, že za své štěstí i neštěstí si pořád můžeme my sami.

Naší vizí je dělat práci tak, aby nás bavila, aby nás naplňovala a aby ten, s nímž se potkají naše cesty, nemohl říct, že jsme ho obrali o drahocenný čas.

Ač se to zdá neuvěřitelné, s těmito jednoduchými abstraktními pravidly jsme si vystačili po celou dobu naší existence. A chceme, aby to tak zůstalo.

Klientské
déjà vécu

Proč jsme pro klienty partner první volby?

 1. Umíme se učit.

  Cokoli děláme, v nás zanechává zkušenosti. Když něco neumíme, umíme se to naučit. A studujeme pořád, soustavně a pilně.

 2. Víme, kdy mlčet.

  Nezřídka přicházíme do kontaktu s interními materiály našich klientů nebo s dosud neveřejnými dokumenty. Víme, co znamená zachovávat mlčenlivost.

 3. Jsme renesanční.

  Víme, že texty nevznikají samy od sebe, ale že mají nějaké příčiny, významy a důsledky. Sledujeme jejich smysl a nazíráme na ně s renesančním nadhledem.

 4. Jsme pojištění.

  Bohužel ani my nejsme neomylní, takže pokud bychom snad nějakou přehlédnutou chybou způsobili škodu, jsme pro takové případy pojištěni na celkovou částku 3 000 000 Kč.

 5. Neseme osobní zodpovědnost.

  Nejsme jako čeští politici, kteří před svými chybami strkají hlavu do písku. Pod všechno, co pro vás děláme, se osobně podepisují majitelé firmy. Tečka.

 6. Účtujeme přehledně.

  Za dobu existence máme už čtvrtý klientský systém, který jsme si sami naprogramovali. Ten nám umožňuje odbavovat zakázky rychleji, přehledněji a pohodlněji.

Jak šel čas v naší 20leté historii

Historie firmy

Naši firmu založili v roce 1998 jako Plow & Piston, společnost s ručením omezeným, tři společníci. Když o několik let později, poté, co na provozování pražské kavárny prodělali kalhoty, zjistili, že se k sobě úplně nehodí, společnost převzal jeden z nich, Michal Chleboun, a k podnikání přizval svoji nastávající, Jitku.

Michal, absolvent Fakulty žurnalistiky na Karlově univerzitě, který už od jinošských let viděl v novinách, časopisech a reklamních letácích tiskové chyby, si řekl, že by bylo skvělé nabízet korektorské služby. A tak položil základy značky imprimis, která dnes zastřešuje spektrum jazykových služeb.

Důležité milníky

Založení firmy

Tehdy to všechno začalo. Na schůzce tří zakládajících společníků u notářky byla podepsána společenská smlouva. Usnesli jsme se, že rok 1998 je tím pravým letopočtem pro začátek hvězdné kariéry. Firma nesla název Plow & Piston, společnost s ručením omezeným, což se postupem času ukázalo jako velmi nepraktické, neboť formuláře na úřadech obykle neobsahují dostatek políček pro vyplnění tak dlouhého jména.

Změna společníků

Z firmy odcházejí dva zakládající společníci. Jeden podíl přebírá Michal Chleboun, druhý jeho žena Jitka. Tím se ze společnosti s globálními ambicemi a dravou minulostí, během níž stačila při provozování pražské kavárny téměř zkrachovat, stává rodinný podnik, sice malý, ale o to více opečovávaný.

imprimis

Trvalo to, ale v roce 2004 se Plow & Piston, společnost s ručením omezeným, přece jenom konečně mění na imprimis, s. r. o. Rapidním zkrácením jména jsme ušetřili 26 písmenek, úředníci si oddychli a my také, protože značku imprimis jsme předtím už několik let pro zastřešení aktivit používali a nikdo nám stejně nikdy Pluh a Píst neřekl.

Dětské stránky

Světlo světa spatřil unikátní web Dětské stránky, který je vlajkovou lodí našich obsahových projektů. Za dobu jeho existence jsme vytvořili přibližně 2000 pracovních listů, především pro předškoláky a žáky 1. až 4. tříd ZŠ. Na stránkách zaměřených na zábavné vzdělávání se inspirují zejména učitelky, ale i velké množství rodičů.

Na Hradčanech

Přestěhovali jsme se do vlastních prostor na Hradčanech, kde máme už od roku 2010 k dispozici útulnou kancelář, odkud promlouváme k národu a komunikujeme s našimi klienty. Zajištění prostoru, kam se přeneslo sídlo firmy (už potřetí v její historii), považujeme vzhledem ke skvělému místu za velmi podstatné. Na Letnou, odkud je Praha nejkrásnější, je to z Tychonovy jen kousek.

Restart

Zažíváme restart, který jsme po nejistých dobách potřebovali jako sůl. Zbavujeme se některých projektů, které jsme za sebou tahali jako kouli u nohy, spouštíme nový klientský systém a redesignujeme web. Restart zahájil éru optimalizace – začali jsme se na věci dívat jinak a neměníme to, co měnit nelze. Máme tak víc času například na vydávání knížek, což nás fakt baví.